Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nadeszły wakacje!

Dnia 26 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2014/15.

Po przywitaniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała dyrektor szkoły. Omówiła wyniki nauczania i zachowania, pogratulowała uczniom klas szóstych bardzo dobrych wyników na sprawdzianie i wręczyła puchar dyrektora szkoły, uczennicy z najwyższą średnią w nauce: 5,73 – Aleksandrze Kapicy z klasy 5b.

Klasa 5b otrzymała tytuł „Klasy na medal” za I miejsce we współzawodnictwie klasowym. Nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców w kwocie 700 zł odebrał przewodniczący klasy i wychowawczyni Pani Ewa Trębas.

Dyrektor na wniosek wychowawców klas wręczyła dyplomy i nagrody książkowe najlepszym uczniom.

Następnie Pani Beata Sawaniewska wyróżniła pucharami dwoje uczniów z klasy 5c – Zuzannę Chrust i Jakuba Olszewskiego, którzy bardzo angażowali się w projekt Fabryka Wiedzy.

Później w wesołym rytmie zaśpiewały uczennice klas trzecich i zespół Piąteczki. Dziewczęta przygotowały Panie: Magdalena Barwińska-Kubaszewska i Beata Nagrodzka oraz Larysa Lonska.

Uroczystość zakończyły podziękowania złożone na ręce nauczycieli, uczniów i rodziców, wakacyjne życzenia, szkolny okrzyk i spotkania z wychowawcami klas. Uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy otrzymali swoje świadectwo szkolne. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom oraz rodzicom!

Spotkanie przygotował i prowadził Pan Piotr Kujawa.

Klasa 3a tak na zakończenie zaśpiewała dla Pani Magdy. Wykorzystała melodię jednej z piosenek Abby i ułożyła własne słowa:

Spójrz jak szybko minęły nam lata te, sami nawet nie wiemy, kiedy i gdzie.

Stoimy tu wokół ludzi tłum, pytacie nas „skąd ten smutny szum bierze się?”

Dziś pożegnać się nadszedł czas. Jeszcze jedną chwilę, a może dwie i już tak jak dziś nie spotkamy się oooo…

Ref. Mamma mia, dziś jesteśmy tu, tak tak z Panią dzień ostatni.

Mamma mia czy wrócimy znów do tych wszystkich twarzy bratnich.

Tak serca mamy płaczące, choć usta są śpiewające bye, bye

tak musimy rozstać się.

Wesołych, bezpiecznych wakacji!