Zebrania z Rodzicami

W dniu 17.05.2022r. w naszej szkole odbędą się zebrania z Rodzicami. Rozpoczną się warsztatami z Panem dr Maciejem Dębskim, potem spotkaniem z wychowawcami w klasach. Warsztaty dla rodziców klas 4d, 5b, 6a, 7a i 8e oraz ośmioosobowych delegacji z pozostałych klas I – VIII obędzie się w dniu 17.05.2022r. w godzinach 16.30 – 18.00 w auli szkoły. 

Czy czasem Twoje dziecko nadużywa nowych technologii? Czy czasem nie wiesz, co zrobić, bo widzisz, jak Twoje dziecko wciąż gra w gry lub nie rozstaje się z telefonem?
Czy wykorzystywanie przez Twoje dzieci zasobów sieci negatywnie wpływa na to, jak funkcjonuje Twoja rodzina w domu? Można temu przeciwdziałać. Zapraszamy na spotkanie z Panem dr Maciejem Dębskim – pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego, który w bardzo przystępny sposób opowie, po czym poznać, że dzieci uzależniają się od nowych technologii oraz o tym, czym jest higiena cyfrowa i dlaczego należy właściwie dbać o jej odpowiedni poziom już od pierwszych lat życia. Pokazując najnowsze wyniki badań prowadzonych wśród młodzieży zaproszony gość przekaże konkretne wskazówki, co na co dzień możemy zrobić, na co powinniśmy jako rodzice zwracać uwagę, aby nasze dzieci nie były przyklejone do smartfonów, mediów społecznościowych czy gier video.

 

Temat: Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać ?

  1. Nowe – stare problemy – w jaki sposób pandemia, zdalna edukacja i izolacja społeczna wpłynęła na młodzież szkolną?
  2. Higiena cyfrowa – najważniejsze problemy i sposoby rozwiązań
  3. W jaki sposób uzależnia się nasz mózg?
  4. Dzieci sieci – najważniejsze problemy – wybór zagadnień
  5. W stronę rekomendacji

Po spotkaniu odbędą się zebrania w klasach z wychowawcami.