1b w Mediatece

17 listopada uczniowie klasy 1b wzięli udział w wycieczce do Mediateki w Malborku. Uczestniczyli w zajęciach literacko-teatralnych pt. „Miś literacki – różne bajkowe misie w literaturze dziecięcej”. Pierwszym wyzwaniem dla dzieci było znalezienie dwudziestu czterech misiów ukrytych w bibliotece. Następnie każdy mógł wybrać sobie jednego misia i razem z nim uczestniczyć w dalszych zajęciach.

Po chwili odbyło się krótkie przedstawienie teatralne, w którym główną rolę grała nasza uczennica Ania. Pani prowadząca zapoznała dzieci z jednym z rozdziałów lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Najbardziej podobała się uczniom zabawa z chustą animacyjną, gdzie każdy mógł być przez chwilę misiem łowiącym dla siebie skaczące pstrągi.

Na koniec zajęć dzieci wymieniały znane im misie oraz oglądały książki, w których są one głównym bohaterem. Zajęcia były ciekawe, wesołe i pouczające.