Powietrze i wiatr

Dzieci z grupy przedszkolnej ,,Niezapominajki”  miały okazję poznać  właściwości powietrza i wiatru. Gdzie jest powietrze? Jak pachnie powietrze? Czy powietrze można złapać? Jak nazywamy powietrze, które jest w ruchu? Czy można poczuć dotyk powietrza?

Aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania wykonaliśmy kilka eksperymentów, które pomogły nam w uzyskaniu odpowiedzi. Przy okazji zrobiliśmy kilka ćwiczeń oddechowych. Sprawdziliśmy też jak pachnie powietrze, okazało się, że tylko przenosi różne zapachy.

Sprawdziliśmy, czy można złapać powietrze – dmuchanie balonów i puszczanie ich okazało się świetną zabawą. Wprawiliśmy w ruch kawałki bibuły, liście, piórka, kartkę papieru. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, iż bez ruchu powietrza, czyli bez wiatru, wszystkie przedmioty badawcze opadają na ziemię.

Zabawy badawcze przyniosły przedszkolakom dużo radości i pozwoliły utrwalić wcześniej zdobyte wiadomości. Dzieci bawiły się świetnie.