Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

3b na żywej lekcji historii

Realizując blok tematyczny ”Historia –powrót do przeszłości” klasa 3b udała się 12 marca do Muzeum Zamkowego na spotkanie z żywą lekcją historii. Na uczniów czekał archeolog, który przeniósł ich do XIII wieku pokazując wykopane zabytki i opowiadając o czasach, kiedy to na nasze tereny przybyli rycerze w białych płaszczach, czyli Krzyżacy.

Oglądając przedmioty codziennego użytku pochodzące z wykopalisk można było sobie wyobrazić życie w średniowiecznym grodzie. Oglądając broń taką jak oszczepy z grotami i miecze można było wyobrazić sobie, w jaki sposób dawniej polowano i zdobywano pożywienie oraz jak walczono. Życie naszych przodków było trudniejsze niż obecne – tak stwierdzili uczniowie. Dzięki tej lekcji łatwiej było przenieść się w czasy Mieszka I, Bolesława Chrobrego i Kazimierza Wielkiego. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali artefakty z grodu Zantyr, w którym do tej pory trwają archeologiczne badania.