Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

3c na warsztatach tkackich

Kolejny już raz klasa 3 c wybrała się na warsztaty w Skansenie Rzemiosł w Szkole Łacińskiej. Tym razem były to warsztaty tkackie. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej tkano na krosnach, jak wyrabiano niegdyś nici i jak je farbowano.

Nauczyli się rozpoznawać materiały takie jak: jedwab, bawełna czy len. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne. Trzecioklasiści tkali na ramkach tkackich niewielkie dywaniki, ucząc się w ten sposób podstawowych wątków i splotów. Zajęcia podobały się zarówno chłopakom jak i dziewczynkom. Wyroby swojej pracy uczniowie zabrali ze sobą do domów. Już niedługo ponownie wybieramy się do Szkoły Łacińskiej i z niecierpliwością czekamy na warsztaty plecionkarskie.

Magdalena Nadolska