Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

#Erasmus Days 2021

„Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat.“  Henry Miller

W dniach 14-16 października odbywały się w całej Europie Erasmus Days 2021 – Dni Erasmusa – czyli różne aktywności propagujące i upowszechniające projekty Erasmus +.  W naszej szkole realizujemy projekt Erasmus w ramach mobilności kadry edukacji szkolnej. Nauczyciele ZSP nr 1 – latem brali udział w kursach językowych i metodycznych na Malcie, we Włoszech oraz w Hiszpanii.

Dni Erasmusa były w naszej placówce okazją do przybliżenia zasad i informacji o programie Erasmus +, a także do upowszechnienia rezultatów projektu „Tik, Specjalne Potrzeby i Języki Obce- przyszłością szkoły europejskiej”.

Uczniowie klas 4-8 po obejrzeniu prezentacji dotyczącej programu Erasmus wykonywali test na platformie quizziz oraz odkrywali wirtualne puzzle odpowiadając na zagadnienia związane z projektem. Dla klasy 8c, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania w najkrótszym czasie była drobna nagroda, a każdy uczeń otrzymał w piątek słodkiego erasmusowego lizaka. Uczniowie z klasy 7e i 7b wzięli udział w Turnieju Szachowym online organizowanym przez FRSE w ramach Erasmus +. W wejściu do szkoły pojawiła się galeria zdjęć z zagranicznych kursów nauczycieli, którą można podziwiać do końca października.

#Erasmus Days to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.