Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

A zakrętki się sypią…

Współdziałanie – to ta wartość, którą rozwijamy włączając się w akcje charytatywne. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi jesteśmy w stanie pomagać niepełnosprawnym dzieciom oraz przyrodzie. Jak to się dzieje w naszej szkole? Od  2012 cała społeczność szkolna zbiera plastikowe zakrętki i wspiera program www.zakretki.info- Pomagamy nie tylko przyrodzie. Fundacja bez Tajemnic, pomaga niepełnosprawnym dzieciom w całej Polsce. Studenci z Krakowa założyli ją, aby pomóc niepełnosprawnemu koledze. Szybko do akcji zaczęły się włączać szkoły, instytucje, osoby prywatne, a także nasza placówka. Do roku 2019 wsparliśmy 30 dzieci pomagając zakupić: wózki inwalidzkie, wózki  inwalidzkie specjalne spacerowe, ortezy, fotelik ortopedyczny, poduszkę rehabilitacyjną, chodzik rehabilitacyjny, elektryczny wózek inwalidzki i inne. Koordynatorem Akcji Zakrętka jest Pani Izabela Krotowska, wolontariusz w/w fundacji, nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.

Uczymy dzieci o segregacji śmieci, recyklingu; zachęcamy, aby dbać o naszą planetę. To jest bardzo ważne. W plastikowej zakrętce znajduje się najwięcej plastiku, stąd jest ona drogocenna. 1 kg zakrętek to w zależności od firmy skupującej – około 0.90 groszy.

Tym razem oddaliśmy 890 kg zakrętek. Czyli przekazujemy 801 zł dla niepełnosprawnych dzieci. Wspieranie Akcji Zakrętka nic nie kosztuje.

Zatem: WRZUĆ DO KARTONIKA ZAMIAST DO ŚMIETNIKA…. bo może właśnie tej jednej zakrętki nam brakuje, aby dziecko otrzymało protezę albo wymarzony wózek inwalidzki i mogło cieszyć się życiem. Dziękuję z całego serca za każą zakrętkę.

Izabela Krotowska