Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pomoc dla Reksa

Październik – miesiącem pomocy dla Reksa w naszej szkole. Reks jest to Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt, które niesie pomoc dużym i małym, zagubionym, porzuconym czy skrzywdzonym zwierzaczkom. Wolontariusze kochają swoją pracę i często interweniują, gdy czworonogom dzieje się krzywda. Leczenie zwierząt sporo kosztuje, potrzebna jest karma, a także materiały aby wyścielić kojce, klatki czy legowiska zwierząt. Jak każdego roku chcemy pomóc tym wspaniałym ludziom i potrzebującym zwierzaczkom. W jaki sposób w tym roku zorganizujemy pomoc?

Chętne klasy włączą się w zbiórkę i zgromadzą karmę dla psów i kotów, także specjalistyczną, zabawki, miseczki, smycze i obroże, drapaki, stare ręczniki, prześcieradła, kocyki itp.

Zbiórka potrwa do końca października. Wolontariusze z klasy 8c wraz z Panią Izabelą Krotowską odbiorą zebrane rzeczy i przekażą Reksowi.

Jedną ze wspaniałych wartości jest WSPÓŁDZIAŁANIE. Zróbmy coś dobrego w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Izabela Krotowska