Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Akademicki Festiwal Nauki

Dwie klasy – IVb oraz IVc, które najliczniej i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach Fabryki Wiedzy w tym roku szkolnym, w ramach wyróżnienia wzięły udział w niecodziennym Akademickim Festiwalu Nauki, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Malborku. To było niecodzienne spotkanie z nauką.

W mini laboratorium „Świat Robotów” uczniowie poza budowaniem robotów mieli okazję poprzez praktykę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki. Warsztaty robotyki to połączenie budowania robotów, programowania i świetnej zabawy. W mini laboratorium „Myśl kreatywnie – naucz się zarabiać” kilkoro z dzieci przy wykorzystaniu popularnej gry planszowej Cash Flow poznawało koncepcję inwestowania i zarabiania pieniędzy. Dużo emocji wzbudziły doświadczenia, prezentowane w mini laboratorium „Jak to się dzieje?”. Było dużo dymu, ognia a niektóre doświadczenia zadziwiły niejednego obserwatora. W mini laboratorium „Bądź kowalem swego losu” oprócz zapoznania ze sposobem obróbki plastycznej każdy z uczniów mógł wybić samodzielnie pamiątkową monetę. Członkowie Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu ratowniczego i szkoleniowego. Dużą popularnością cieszyła się również możliwość zajęcia miejsca za kierownicą najprawdziwszego samochodu policyjnego. A już atrakcją wyjątkową była możliwość samodzielnego włączenia sygnału syreny w tym wozie.

Szczególnie dziewczynki bardzo chętnie uczyły się zasad wykonywania masażu pod czujnym okiem profesjonalistki. Tłumy można było spotkać również na stanowisku „Loteriada”, gdzie każdy los wygrywał.

Dzieci z uśmiechami na twarzy i pamiątkami wracały w festiwalu. Może za rok również weźmiemy w nim udział?