Andrzejkowa Noc Integracji

Dnia 22.11.2019 uczniowie klasy 3a uczestniczyli w nocnej zabawie integracyjnej. Wieczór rozpoczął się na auli szkoły wróżbami andrzejkowymi. Sprawdzaliśmy, co czeka nas w najbliższym czasie wróżbą z gwiazd. „Andrzejkowa numerologia” zachęciła nas do wykonania działań matematycznych, aby poznać swoją  przyszłość. Dzieci rzucały monetę do wody myśląc o swoim skrytym życzeniu, losowały przyszły zawód. Przewidywały szczęście w miłości i poznawały imię miłości swojego życia wróżbą z serc. Dowiedziały się, kto jako pierwszy weźmie ślub  podczas wyścigu butów. Następnie uczniowie podzieleni na cztery grupy wzięli udział w „Biegu patrolowym po szkole”. Każdą grupą opiekowały się mamy dzieci w bajkowych przebraniach: Panie: Ania Puczka, Monika Biegajło, Ola Dzitkowska i Natalia Lepczak. Uczniowie rozwiązując zagadkę dowiadywali się, w którym miejscu w szkole czeka na nich zadanie do wykonania. Było to przygotowanie plakatu Nocy Integracji, zaśpiewanie przepisu wybranej potrawy, odgadnięcie zaszyfrowanego alfabetem Morse’a hasła, przygotowanie układu tanecznego do utworu muzycznego i ekologiczny pokaz mody. Podsumowanie zadań wykonanych przez grupy odbyło się na auli. Podczas Nocy Integracji towarzyszyła nam Pani wicedyrektor Joanna Pichlak, która wspierała, dopingowała uczestników podczas zabaw. Po części zadaniowej dzieci zjadły pyszną kolację przygotowaną przez mamy: Magdę Jędraszek, Mirkę Kazaniecką i  Anię Wilczewską. Dzieci mogły między innymi skosztować domowej chałki i upieczonego przez mamy chleba. Atrakcją wieczoru była piżamowa dyskoteka i nocny seans filmowy. Noc w ciepłych śpiworach minęła bardzo szybko. Powitał nas pogodny poranek. Po porannej toalecie i porządkach dzieci zjadły pyszne, kolorowe i zdrowe śniadanie przygotowane przez mamy: Monikę Biegajło, Olę Dzitkowską i Renatę Puszczewicz. Na koniec dzieci podzieliły się z wychowawcami swoimi wrażeniami z minionej nocy. To była udana impreza a uczniowie pytają się już kiedy kolejna Noc Integracji. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc!!!

Wychowawcy: Agnieszka Nowicka i Jolanta Kowalczyk – Okrucińska