Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Bal Jesieni

W miniony poniedziałek 30 października 2023r. w auli szkolnej odbył się przedszkolny Bal Jesieni. W dniu balu dzieci przybyły do przedszkola w pięknych przebraniach leśnych zwierzątek oraz darów jesieni, co dostarczyło im wiele radości. Podczas balu wszystkie nasze przedszkolaki brały czynny udział w jesiennym przemarszu na cześć Pani Jesieni. Razem ze swoimi nauczycielkami prezentowały wykonane przez każdą grupę powitalne transparenty oraz wykrzykiwały rymowane hasła, aby zachęcić Panią Jesień do wspólnej zabawy na balu.

Na początku dzieci zostały miło przywitane przez Panie w przebraniach jeża oraz lisa. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach tematycznych, ruchowych oraz muzycznych. Jedną z konkurencji było podawanie w kole dyni w rytm usłyszanego utworu. Inna konkurencja polegała na tańcu w parach z wykorzystaniem balonów, które dzieci musiały utrzymać różnymi częściami ciała bez upuszczania na podłogę. Ponadto dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Tańcowała Jesień” oraz odtwarzały układ taneczny do piosenki „Idzie jeż”. Zachęcona radosnym śpiewem, śmiechem i świetną zabawą Pani Jesień pojawiła się na balu i ruszyła w raz z dziećmi do wspólnego tańca.

W ramach ogłoszonego konkursu na najpiękniejszy transparent oraz hasło powitalne na cześć Pani Jesieni zwyciężyła grupa Motylki, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz odrobinę słodkości. Jeżyk oraz lis w podziękowaniu za pracę i zaangażowanie wręczyli pozostałym grupom przedszkolnym dyplomy wyróżnienia oraz cukierki dla wszystkich dzieci.

Na zakończenie odbyła się krótka potańcówka, podczas której dzieci mogły bawić się wspólnie i tańczyć do najsłynniejszych piosenek z repertuaru dziecięcego.

To był bardzo udany bal, który z pewnością pozostanie w pamięci dzieci na długo. Bardzo się cieszymy, że dzięki zorganizowanej imprezie nasze przedszkolaki miały okazję do wspólnej zabawy, która umożliwiła jeszcze większą integrację całego zespołu przedszkolnego.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie pięknym kostiumów dla dzieci, którymi wszyscy uczestnicy balu byli absolutnie zachwyceni. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom przedszkola, naszym pomocom, dyrekcji oraz pracownikom sekretariatu za wsparcie przy organizacji naszej imprezy. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy dostarczą dzieciom jeszcze więcej szczęścia i nieposkromionej radości.