Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zajęcia sensoryczne

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły otaczającego nas świata. Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego w grupie „Pszczółki” zrobiliśmy jesienne zajęcia sensoryczne. Na początku zajęć sześciolatki wsłuchiwały się w odgłosy jesieni – wiejącego wiatru, spadającego deszczu czy szeleszczących liści. Następnie stymulowały zmysł dotyku poprzez dotykanie darów jesieni i  rozpoznawanie ich przez dotyk z zamkniętymi oczami. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie przez dzieci w grupach obrazów jesiennego drzewa z szyszek liści, jarzębiny, pestek słonecznika, orzechów, kasztanów i żołędzi. Przedszkolaki pracowały kreatywnie, tworząc własne kompozycje. Na zakończenie zajęć sześciolatki wykonały pracę plastyczną na podstawie z papierowego talerzyka z użyciem bibuły, kasztanów, żołędzi, kolorowego papieru oraz waty – tworząc niezwykłą jesienną kompozycję – muchomora rosnącego wśród traw. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, poznając jesień wszystkimi zmysłami.