Bałtycki Festiwal Nauki na PG

Dnia 23 maja klasy gimnazjalne 3A i 3B pojechały na Politechnikę Gdańską na Bałtycki Festiwal Nauki. Na festiwalu odbywały się zajęcia z chemii, fizyki oraz astronomii prowadzone przez studentów Politechniki Gdańskiej. Odbyły się także bardzo interesujące pokazy pirotechniczne. Uczniowie chętnie brali udział w doświadczeniach i konkursach, dzięki czemu wygrali różne upominki. Poznali proces oczyszczania wody, skład asfaltu.Zobaczyli różne doświadczenia chemiczne. Na początku wycieczki uczniowie postanowili poszerzyć swoją wiedzę na temat mikroskopów, dlatego, wraz z nauczycielami, udali się do stanowiska z mikroskopami. Studenci tłumaczyli młodzieży zastosowanie mikroskopu, a także pokazali, jak go obsługiwać. Następnie gimnazjaliści przeszli na dziedziniec i poszerzyli swoją wiedzę na temat robotyki oraz ochrony naszego środowiska. Wysłuchali informacji, jak powinni o nie dbać. W drugiej części wycieczki młodzież  uczestniczyła w grupach kilkuosobowych w wybranych przez siebie zajęciach, prowadzonych na Dziedzińcu Farhenheita, Dziedzińcu Heweliusza i przed  budynkiem Chemii A. Uwagę mojej grupy przykuły szczególnie pokazy na dworze. Były to pokazy pirotechniki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

 Wiktoria Kubic

                                                                       Daria Raczyńska

                                                                            klasa 3Ag