Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Barwny Świat Tuwima

W czwartek, 21.11.2013 r. w Auli Urzędu Miasta Malborka odbył się Międzyszkolny Wielodziedzinowy Konkurs o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima noszący tytuł „Barwny Świat Tuwima” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku Filię w Malborku.

Konkurs rozgrywał się na kilku płaszczyznach. Uczniowie klas I – VI zmierzyli się z recytacją wierszy Tuwima. Miło nam poinformować, że nasza uczennica – Wiktoria Nadolna z kl. III c – zajęła 3 miejsce. Jej interpretacja wiersza „Rzepka” wywarła duże wrażenie na publiczności. Natomiast wyróżnienie zdobył Maksymilian Zdziebłowski z kl. III a, zaskakując recytacją wiersza „Colloquium niedzielne na ulicy”. W konkursie wzięły udział też Magdalena Trzaska z kl. VI d i Paulina Ogórek z kl. IV b. Gratulujemy laureatom! Dziękujemy naszym uczniom za udane występy!