Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Bóg narodził się w Betlejem…

Dnia 16 grudnia klasa III a wraz z wychowawcami Moniką Arent i Joanną Pichlak zorganizowała SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE pt. „BÓG NARODZIŁ SIĘ W BETLEJEM”. Uroczystość była przeznaczona dla dzieci z Punktu Przedszkola Specjalnego „BIEDRONKI” oraz dla dzieci ze ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH z Tczewa. W spotkaniu wzięło udział 13 dzieci z Tczewa wraz z opiekunami oraz 6 dzieci z przedszkola.

Impreza przebiegała w świątecznej atmosferze. W powietrzu roznosił się zapach świeżej choinki, a na twarzach wszystkich uczestników malował się uśmiech i zadowolenie. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się od Jasełek. Dzieci z klasy III a pięknie recytowały swoje role, interpretowały tekst jak prawdziwi aktorzy. Następnie Patrycja Fabiańska zagrała na flecie kolędę „LULAJ, ŻE JEZUNIU”.

Oczekując na gościnny występ klasy IV b, wspólnie z gośćmi, zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Wzruszeniom nie było końca, gdy klasa Pani Agnieszki Nowickiej, dała popis prawdziwego, śpiewnego kolędowania.

Goście byli pełni zachwytu i nagrodzili wszystkich artystów gromkimi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej wychowawcy klasy III a zaprosili wszystkich na poczęstunek przygotowany przez klasę i terapeutów z przedszkola.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem gościom i dzieciom z przedszkola prezentów gwiazdkowych.

W przygotowaniu spotkania organizatorów wspierali rodzice z klasy III a – Pan Murawski, Państwo Raburscy, Pani Wolak.

Spotkanie pozostanie na długo w naszych sercach i myślach…

[nggallery id=84]