Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Bioergonsport

Uczniowie klasy 1b i 2b biorą udział w pilotażowym projekcie promującym zdrowy styl życia pod nazwą BIOERGONSPORT. Dodatkowe zajęcia będą trwały cały rok szkolny. Dzieci nauczą się współpracy, poznają podstawowe zasady pracy w grupie, rozwiną wiarę we własne możliwości.

Nauczycielki – Panie: Bożena Sawicka, Anna Skrzoska, Sylwia Wdowicz i Joanna Pichlak witają się i żegnają z każdym dzieckiem poprzez uścisk ręki. Uczniowie poznają także korzyści płynące ze zdrowego stylu życia, nauczą się akceptować innych, okazywać szacunek, budować zaufanie. Zajęcia zwiększą ich świadomość na temat korzyści uprawiania regularnego sportu. Maluchy poznają zasady prawidłowego obciążenia stóp i siadania na dobrym krześle oraz ćwiczenia korygujące koślawość kolan. Dzieci nauczą się panowania nad gniewem, rozwiną umiejętności interpersonalne, poznają sposoby radzenia sobie ze stresem. Będą uczestniczyć w zajęciach promujących takie wartości jak miłość, dobroć i radość oraz kształtujących troskę o zwierzęta domowe. Uczniowie będą ćwiczyć kulturę zachowania i słowa. Zajęcia zwiększą ich aktywność fizyczną i psychiczną. Projekt wymyśliło stowarzyszenie BIOERGONSPORT pod kierunkiem Pana Roberta Garbaszewskiego, twórcy „dobrego krzesła.” Konspekty do zajęć napisali wspaniali pedagodzy i praktycy.

W wesołe dwa dni w tygodniu uczniowie klasy 1b i 2b spotykają się na profilaktycznych zajęciach z promocji zdrowia. Projekt BIOERGONSPORT daje dzieciom szanse na nauczenie się współpracy atmosferze tolerancji i życzliwości. Dużą uwagę zwraca się też na zdrowy styl życia, prawidłową postawę i odżywianie. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymują dyplomy i zdrowy poczęstunek w postaci naturalnego soku bądź witaminowych żelków. Często na zajęciach palą się świece aromatyczne. Jak miło, gdy uczniowie wychodząc z zajęć mówią do siebie poznane złote myśli: „Wszyscy jesteśmy równi”, „Współpraca się wszystkim opłaca”.

„Słowa są jak głos bębna, albo dźwięczą i niosą daleko, albo są puste, jak wnętrza, które je wydają”.

Tak dzieci, jak i my dorośli zapamiętamy te ważne słowa.

[nggallery id=327]