Body Worlds

Ostatnio mieliśmy niebywałą okazję podziwiać niesamowity potencjał ludzkiego ciała. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili słynną wystawę Body Worlds Gunthera von Hagensa, która po raz drugi gościła w Gdańsku. Wystawa to pokaz ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia. Uczniowie obejrzeli ponad 100 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał i poszczególnych narządów, które przedstawiają fenomen ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

Mogli naocznie przekonać się jak wygląda i działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i jak zmienia się gdy choruje. Poznali  przyczyny i sposoby zapobiegania zagrażających życiu chorób. Mogli porównać wygląd zdrowych i chorych narządów i dowiedzieć się, jak styl życia wpływa na organizm, np. jak palenie papierosów wpływa na płuca a nadmiar cukru i złych tłuszczy na serce czy wątrobę oraz czy sól przyspiesza starzenie?

Na wystawie można było również zobaczyć na czym polegają zabiegi chirurgiczne, np. protezy stawów czy zespolenie złamanych kości, jak długi jest układ pokarmowy oraz jak bardzo skomplikowana jest sieć naczyń krwionośnych.

Po wystawie uczniów oprowadzała Pani Beata Sawaniewska