Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Brawo Ola i Maja!

W sobotę 11 kwietnia 2015r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się – Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 5b- Maja Bakalarz i Aleksandra Kapica.

Pierwsza część turnieju obejmowała test pisemny składający się z 40 pytań, druga część to egzamin ustny.

Dziewczętom należą się ogromne słowa uznania za ich zaangażowanie i opanowanie trudnego materiału o bardzo specyficznym charakterze!

Rodzicom – Paniom: Joannie Kapicy i Ewie Bakalarz za wsparcie, motywowanie i obecność. Pani Joannie Jasnoch za przygotowanie uczennic.

Celem „Turnieju OTWP ” -Młodzież Zapobiega Pożarom” jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy on popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Ogromny sukces Aleksandry Kapicy!!!

Miło nam ogłosić, że Ola zajęła I miejsce w grupie wiekowej – szkoła podstawowa!

Będzie reprezentowała powiat malborski 25 kwietnia 2015r. w Gdyni na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Akademii Marynarki Wojennej. Trzymamy kciuki!!!