Brzydkie Kaczątko

W dniach 22 i 23 czerwca, uczniowie klasy 1a, uczęszczający na zajęcia artystyczne „Mały Artysta”, wcielili się w role do przedstawienia teatralnego  „Brzydkie kaczątko”. Występ był dedykowany swoim młodszym kolegom i koleżankom z grup przedszkolnych oraz uczniom klas 1-3. Przedstawienie  było kontynuacją corocznego już w naszej szkole „Festiwalu Wartości”.

Brzydkie kaczątko, to jedna z najbardziej znanych baśni duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.  Baśń o Brzydkim Kaczątku jest bardzo emocjonalna. Historia brzydkiego kaczątka dowodzi, że wygląd zewnętrzny innych ludzi, ich ubranie, drogie zabawki nie powinny być wyłączną podstawą do ich oceny.

Po drugie baśń niesie ogromny ładunek emocjonalny, uczy współczucia i pokazuje, że nie powinniśmy dokuczać innym, wyśmiewać się z nich czy krzywdzić w jakikolwiek sposób.

A po trzecie baśń pełni też funkcję pocieszenia. Nigdy nie wiadomo, kiedy los się odmieni i z „brzydkiego kaczątka” przemienisz się w podziwianego przez wszystkich „łabędzia”.

Mali artyści  zagrali w składzie:

Brzydkie kaczątko – Zosia Binerat

Mama kacza – Maja Skwira

Kaczątko 1 – Klaudia Leszczyńska

Kaczątko 2 – Celinka Ościłowska

Kaczątko 3 – Kornelia Łukaszewska

Kura – Emilka Dąbrowska

Pies Burek – Szymon Derda

Kot Mruczek – Layla Pierzchała

Łabędź 1 – Ala Samela

Łabędź 2 – Hania Fabiś

Dziecko 1 –  Piotrek Kaczyński

Dziecko 2 – Jakub Maśliński

Żaba – Tymek Seibert

Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce z grupy przedszkolnej Słoneczniki i Pani Basi z grupy przedszkolnej Pszczółki , za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu pięknych dekoracji, dzięki którym jeszcze bardziej wszyscy widzowie mogli się wczuć w bajkę i klimat „Brzydkiego kaczątka”.

Grupa „Mali artyści” z opiekunem Agnieszka Nowicką