Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Choinka Wartości

Dzisiaj na lekcji religii w klasie 3b prowadzący katechezę brat Krzysztof Łaszuk omówił z dziećmi poznane dotąd wartości – przyjaźń, odpowiedzialność, szacunek, miłość, jedność-solidarność… Następnie uczniowie przypomnieli sobie zasady Kodeksu Dobrej Współpracy. Zwrócili uwagę na wzajemną pomoc, życzliwość, uczenie się od siebie. Prowadzący zaprosił dzieci do wykonania Choinki Wartości.

Dokonał podziału na grupy. Zwrócił uwagę, że od zaangażowania każdego zależy końcowy efekt pracy. W zespołach dzieci kolorowały choinkę, bombki, świeczki. Każdy starał się swoją cząstkę wykonać najlepiej jak potrafi. Powstała piękna Choinka Wartości. Uczniowie „zawiesili” na niej bombki i nakleili wartości ich zdaniem najważniejsze. Na końcu katecheta wręczył dzieciom życzenia świąteczne.

Narodził nam się Zbawiciel

– życzę Wam, aby w waszych duszach zawsze było miejsce dla Boga, by tam, gdzie jesteście, Jezus mógł nie tylko narodzić się, ale i zamieszkać na dłużej.

A gdzie Jezus może naprawdę narodzić się i zamieszkać na dłużej?

Tam:

– gdzie człowiek człowiekowi szczerze patrzy w oczy i dobrze mu życzy,

– gdzie złość, gniew i urazy topnieją jak lody i łamią się jak opłatek,

– gdzie puka się serdecznie do różnych drzwi i wyciąga rękę z opłatkiem,

– gdzie trafia się do tych, dla których nie było miejsca w żadnym sercu,

– gdzie ludzie chcą być dobrzy dla siebie jak ci, którzy przyszli pokłonić się Dzieciątku w Betlejem.

Br. Krzysztof Łaszuk

Brawo dla klasy 3b za dobrą i solidarną współpracę! Katecheza była lekcją otwartą dla nauczycieli zespołu edukacji wczesnoszkolnej. Dziękujemy bratu Krzysztofowi za dzielenie się wiedzą i praktyką z innymi.