Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mikołajki w przedszkolu

Dnia 6 grudnia przedszkolaki z grupy „ Koniczynki” odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci Mikołaja wypatrzyły już przez okno sali przedszkolnej, machając mu i niezmiernie ciesząc się na jego widok przywołały go do siebie. Mikołaj hojnie obdarował dzieci prezentami, cierpliwie odpowiadał na wszystkie zadawane pytania oraz pozwolił by każdy przedszkolak zrobił sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Dzieci też nie pozostały dłużne Mikołajowi, przywitały go piosenką i wierszykiem, poczęstowały ciasteczkami i gorącym mlekiem, a na pamiątkę wręczyły portrety Świętego Mikołaja własnoręcznie pokolorowane. Dzieci były przeszczęśliwe, a żegnając się z Mikołajem mówiły : „ Do zobaczenia za rok.”