Siostra zakonna Felicyta Gubiec ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika urodziła się w Malborku. Po ukończeniu szkoły misyjnej wyjechała na misje do Kamerunu w Afryce. Sama misjonarka niewiele może zdziałać, dlatego zwróciła się z prośbą do Pani Bożeny Sawickiej, nauczycielki naszej szkoły, abyśmy pomogli uczniom w Kamerunie. Chodziło o drobną ofiarę, wartości bochenka chleba. Nasi uczniowie i ich rodzice wielkodusznie odpowiedzieli na ten apel.

Kacper Jerzak z klasy 3b przyniósł sernik. Sylwia Cegiełka z babcią upiekły budyniowca i kakaowca. Ola Ołowiak przyniosła babeczki i pleśniaka, upieczone przez mamusię Oli. Popularnością cieszyły się galaretki.

Gdy zapytałem w klasie 3 b – czy warto jest pomagać? Ola Ołowiak powiedziała, że warto być dobrym, bo to tak wiele nie kosztuje, wystarczy odrobina serca, aby dać radość innym. A jedna Pani z naszej szkoły kupiła aż 14 ciastek, bo zrobione z serca są jeszcze smaczniejsze. Dziękujemy. Serdeczne Bóg zapłać!

br. Krzysztof Łaszuk – koordynator akcji