Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Cyberprzemocy–stop

Dnia 23 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony zjawisku cyberprzemocy.  Apel poprzedzony był lekcjami profilaktycznymi na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, w holu szkoły znalazła się także gazetka poświęcona cyberprzemocy.

 

Przygotowaniem apelu zajęli się pedagodzy szkolni Dorota Cybulska i Patrycja Biegańska – Stawicka oraz Joanna Jasnoch – nauczyciel informatyki. W przygotowania włączyli się także uczniowie klas IV -VI. Uczniowie klas IV i V przygotowali plakaty mówiące o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz o zagrożeniach w sieci, zaś klasy VI pod kierunkiem Pani Joanny Jasnoch, prezentacje multimedialne, które zostały wykorzystane podczas apelu.

O godzinie 10: 45 w auli szkoły zebrali się uczniowie klas IV – VI wraz z nauczycielami. Pedagog szkolny przywitała wszystkich oraz przedstawiła gościa Pana Roberta Dziekońskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Apel rozpoczął się przedstawieniem przygotowanym przez grupę uczniów, którzy zamienili się w raperów. Był śpiew, rozegrane zostały także scenki dramowe. Następnie odbył się konkurs wiedzowy na temat cyberprzemocy dla klas VI, zwycięzcami okazała się klasa VIC. Klasy IV układały hasła dotyczące cyberprzemocy, a klasy V – krzyżówkę do hasła Internet. Wszyscy byli zaangażowani w pracę.

W ostatniej części apelu, na którą wszyscy bardzo czekali, głos zabrał Pan Robert Dziekoński – funkcjonariusz policji. Pan Robert udzielił uczniom wiele cennych rad. Mówił o tym jak uchronić się przed cyberprzemocą, gdzie szukać pomocy oraz jakie konsekwencje można ponieść będąc jej sprawcą. Był też czas na zadawanie pytań, na które Pan policjant wyczerpująco odpowiadał.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie uświadomiło naszym uczniom skalę powagi zjawiska cyberprzemocy oraz, że przyczyni się do tego, iż nasi uczniowie będą starali się właściwie korzystać z Internetu.

[nggallery id=261]