Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Roweriada raz jeszcze

18.05.2013r. załoga projektu „Fabryka Wiedzy” postanowiła wziąć udział w turnieju turystyczno-krajoznawczym organizowanym przez malborski oddział PTTK pod nazwą „Roweriada” Malbork2013”.

Turniej miał charakter konkursu rowerowo-wiedzowego i był świetną zabawą oraz fajną propozycją na aktywne spędzenie czasu. Na początek wszystkich uczestników czekały rowerowe „podchody” na czas. Mieliśmy określoną trasę do przejechania, znalezienie sześć punktów i wykonanie na nich określonych zadań. Następnie drużyna musiała się wykazać znajomością wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz historii Malborka. Na koniec dwa testy sprawnościowe: jazda z przeszkodami na czas i odcinek „żółwia” – jazda na najwolniejsze pokonanie wybranego fragmentu. I w końcu długie oczekiwanie na wyniki. Ale opłaciło się, w generalnej punktacji wygraliśmy!!!!! Grupowo byliśmy najlepsi w torze przeszkód, w jeździe żółwia i w teście historycznym, a drudzy w teście z przepisów ruchu drogowego. Natomiast indywidualnie Mateusz Borowiec najlepiej rozwiązał test historyczny i zdobył indywidualną specjalną nagrodę! Najsłabiej poszedł nam rajd rowerowy, ale tu pewnie zadecydowały dwa wypadki, które mieliśmy po drodze. To był świetny test na sprawdzenie drużyny. A drużynę stanowili chłopcy z klas VI-tych: Mateusz Borowiec – kapitan, Patryk Janus, Bartosz Kluka, Filip Stodólski i Filip Markowski. Opiekę nad drużyną sprawowała Pani Beata Sawaniewska. Była też z nami Pani Karolina Kurapiewicz, która opiekowała się osobami towarzyszącymi z klasy IVa. Dla nich była to również ciekawa przygoda, więc postanowili w przyszłym roku stworzyć drużynę. Zobaczymy, czy za rok równie dobrze im pójdzie. Powodzenia!!!!

[nggallery id=262]