Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!

W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Już 3 tygodnie wcześniej chętni uczniowie z klas I wypożyczyli swoje misie na wystawkę w bibliotece. Każdy pluszak otrzymał wizytówkę, by odwiedzający wiedzieli, jak się nazywa dany miś, do kogo należy, jak się znalazł u właściciela.

Misiom towarzyszyła wystawka misiowych książek. 25 listopada 2013 roku do biblioteki zostały zaproszone klasy II na zajęcia czytelnicze. Spotkanie zaczynało się od poznania historii pluszowej zabawki, a także od przypomnienia znanych filmowych misiów. Następnie dzieci wysłuchały fragment książki Janoscha z serii opowieści o Misiu i Tygrysku. Później uczniowie mieli okazję wykazać się w misiowych zabawach: konkursie wiedzy o niedźwiedziach, wyścigu w zjadaniu miodu, konkursie „misiowa łapka”. Było dużo zabawy i śmiechu. Spotkanie zakończyło się wypożyczaniem książek oraz wspólnym okrzykiem „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!!!”.