Daltoński Kolorowy Tydzień

Kolorowy tydzień w Edukacji Daltońskiej symbolizuje dni tygodnia, w których każdy z nich ma konkretny kolor. Niezapominajki w minionym tygodniu każdego dnia przychodziły ubrane w konkretnym kolorze. Wizualizacja dni tygodnia pomaga dzieciom zorientować się w czasie. Codziennie rano wyznaczona Niezapominajka zaznaczała strzałką odpowiedni dzień tygodnia, oprócz tego doskonaliła procesy poznawcze. Na zasadzie matematycznych rytmów lub zadań stwierdzała ile dni minie  np. do czwartku, lub jaki dzień był dwa dni temu…. Oprócz tego każdy z tych dni był bardzo pracowity – dzieci na zasadzie zabawy poznały temat związany z jesiennym sadem. Poznały nazwy drzew i ich owoców. Doskonaliły umiejętności związane z pisaniem litery O, a także zdolności kulinarne na podstawie zajęć praktycznych pt. ” Pieczemy owocowe ciastka”.