Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dla Was dziś kwiaty i usmiechy…

8 marca to wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Dziewczynki z grupy Niezapominajek obchodzą swoje święto. Z tej okazji dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących zawodów wykonywanych przez kobiety. Po zajęciach dydaktycznych wszystkie dzieci miały okazję przygotować własnoręczny wypiek kulinarny w postaci babeczki. Kiedy ciasteczka wyrastały w piekarniku i roznosiły swój smakowity zapach w powietrzu, przyszła pora na uroczystą niespodziankę dla dziewczynek. Chłopcy wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki i wręczyli dziewczynkom upominki. Po części artystycznej i chłopcy i dziewczynki próbowały swoich wypieków. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu pozwala dzieciom na naukę tradycji oraz kształtowanie u dzieci nawyku dbania o inne osoby ze swojego otoczenia.

 

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek”

Zbigniew Jeżyna