Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dni zdrowego jedzenia

W listopadzie obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego święta jest promowanie i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Ten dzień rozpoczęliśmy od zjedzenia pełnowartościowego, pożywnego śniadania. Fiołki poznały później zasady zdrowego żywienia, dowiedziały się o konieczności jedzenia warzyw i owoców ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich wartości odżywcze. Dzieci odróżniały także produkty niekorzystne i szkodliwe dla naszego zdrowia od zdrowej żywności, potrafiąc uargumentować swój wybór.

Następnie każde dziecko otrzymało kopertę z ilustracjami żywności zarówno zdrowej, jak i szkodliwej, układając na dywanie tylko zdrowe produkty. Kolejnym zadaniem było schowanie do swoich kopert tyle obrazków, ile wskazywała ilość kropek na kopertach i naklejenie ich na kartkę. Zajęcia zwieńczyło wspólne wykonanie soku jabłkowo – marchwiowego, który przedszkolaki wypiły ze smakiem. Propagując zdrowy sposób odżywiania od najmłodszych lat mamy pewność, że zaowocuje to świadomym podejściem do sposobu odżywiania, wybierania tylko zdrowych produktów i w rezultacie prowadzenie zdrowego stylu życia.