Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Królewna Śnieżka z wizytą u Koniczynek

Z okazji Dnia Postaci z Bajek odwiedziła nas w Koniczynkowej grupie księżniczka Śnieżynka. Księżniczka ciekawa była, czy dzieci znają postaci z bajek, czy potrafią je rozpoznać i o nich opowiedzieć. Przygotowała dla nich kilka zadań i zagadek, które Koniczynki rozwiązały i wykonały śpiewająco. Były zagadki – rymowanki, później dzieci zastanawiały się, do kogo należy przedmiot z bajki, który księżniczka przyniosła ze sobą. W obu przypadkach zadania nie sprawiły Koniczynkom żadnego problemu.

Księżniczka Śnieżynka opowiedziała dzieciom, z jakiego królestwa do nas przybyła, i nauczyła Koniczynki, w jaki sposób witają się ze sobą królewny i rycerze. Ten dworski i rycerski ukłon okazał się wcale nie taki prosty, na jaki wyglądał na początku, ale przedszkolaki po kilku próbach potrafiły już przywitać królewskiego gościa. W nagrodę księżniczka zaoferowała dzieciom słodki poczęstunek i obdarowała je kolorowankami z postaciami z odgadniętych zagadek i rebusów.

Kolejną atrakcją był pokaz mody z bajek, podczas którego przedszkolaki miały możliwość odgadywania, skąd przybyli do nas przebrani za baśniowe postaci koledzy i koleżanki z grupy. Ponownie okazało się, że dzieci świetnie znają bajki i baśnie zarówno polskie, jak i z całego świata. Odwiedziła nas również księżniczka Różyczka, która zgubiła drogę do swojego królestwa i dzieci pomogły jej ją odnaleźć dzięki wskazówkom i wspólnej pracy.

Po całym dniu zabaw i zajęć Koniczynki jednogłośnie stwierdziły, że przydałby się niedługo kolejny Dzień postaci… może z filmów… albo z książek? Najważniejsze, żeby zabawa była równie dobra jak dzisiaj!