Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Do hymnu

Do Hymnu, to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych, uczczenie ogólnopolskich obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział, doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, kształtowanie poczucia wartości wspólnego działania, realizacji wspólnego celu i odpowiedzialności za jego osiągniecie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

Uczniowie klas 4-7 pod kierunkiem nauczycielki muzyki Pani Edyty Włodarczyk pięknie wykonali Hymn Narodowy, Rotę i Pieśń Legionów Polskich. Występowi uczniów przysłuchiwało się Jury w składzie – Pani prof. dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska i Pan prof. dr hab. Roman Grucza. Uczniowie za wykonanie utworów otrzymali dyplomy  za uczestnictwo w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych – Do hymnu – w 103.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Teraz nastąpi II etap, gdzie Jury centralne z nagranych występów wybierze te placówki, które ich zdaniem utwory hymniczne wykonały najlepiej na poziomie krajowym i wojewódzkim – zostaną wyłonieni laureaci.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania – spisali się na medal! Czekamy na ogłoszenie wyników do dnia 27 listopada. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tym wydarzeniu.