Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Laureatka Statuetki Lucjusza

Z dumą i radością informujemy, że szczególne wyróżnianie środowiska osób z niepełnosprawnością wzorku – Statuetkę Lucjusza – otrzymała nasza Nauczycielka Pani Dorota Cybulska. To taki Oskar, za pracę dla szczególnych osób, które potrzebują wsparcia.  Pani Dorota od 25 lat jako wolontariuszka wspomaga podopiecznych Malborskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych.

Jest rehabilitantką, przewodnikiem, współpracuje z ośrodkami dla niewidomych w Bydgoszczy i w Laskach – z Ośrodkiem Błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej. Jest wśród swoich podopiecznych przez cały czas, nie szczędząc sił i swojej szczególnej miłości. Służy od serca – jak wskazano w laudacji.

Składamy Pani Dorocie serdeczne gratulacje za tak wysokie wyróżnienie!