Zdrowie dzieci jest priorytetem naszej szkoły. Pan Robert Garbaszewski wynalazca dobrego krzesła wymyślił ten produkt, aby zapobiegać wadom postawy u dzieci i młodzieży. Zakupiliśmy 220 takich krzeseł dla naszych uczniów. Sukcesywnie w nowym roku budżetowym wyposażymy w dobre krzesło kolejne gabinety. Twórcy projektu, tak mówią o swoim produkcie ( www.dobrekrzeslo.pl):
Najważniejszym celem naszego projektu było zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkich dzieci i młodzieży. Żeby stworzyć krzesło bliskie ideału, zaprosiliśmy do współpracy możliwie największą ilość specjalistów z różnych dziedzin życia naukowego i społecznego, którzy mogli decydować o każdym centymetrze kwadratowym naszego produktu. Wyciągnęliśmy wnioski z projektów ponad stu rodzajów krzeseł szkolnych, dostępnych w całej Unii Europejskiej. Bez pomocy autorytetów z zakresu ortopedii, ergonomii, fizjoterapii oraz dyrektorów szkół, nauczycieli, a także rodziców, niemożliwe byłoby stworzenie krzesła, które wyprzedzałoby to tradycyjne o całą epokę. Dwuletnie prace nad projektem „dobre krzesło” zostały zakończone zgłoszeniem wzoru do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.
Oto 11 argumentów przemawiających na korzyść naszego produktu:
Najważniejsza część krzesła jest w formie wklęsło-wypukłej – odpowiada za działanie na trzeci krążek międzykręgowy, znajdujący się między trzecim, a czwartym kręgiem lędźwiowym, tak, aby miednica siedzącego była w pozycji pomagającej w prawidłowym ułożeniu kręgosłupa – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
Pewna niewielka ruchomość oparcia krzesła (kąt zgodny z normą PN-EN 1729 -1:2007) wpływa na ciągłą mobilizację mięśni przykręgosłupowych do pracy, co wzmacnia kręgosłup – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
Siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane – wykonane zgodnie z zasadami ergonomii daje użytkownikowi maksimum komfortu, wymusza siedzenie na guzach kulszowych i jednocześnie stymuluje tułów do prawidłowego ułożenia – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
Chropowata struktura krzesła, „podczas przemieszczenia” się dziecka, mobilizuje mięśnie przykręgosłupowe, które są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju ciała – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
Zastosowana struktura zmniejsza odbicia sztucznego oświetlenia – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
Krzesło wykonane jest w technologii formowania przez rozdmuch – płaszcz powietrzny znajdujący się między płaszczyznami daje większy komfort termiczny dla pośladków i pleców użytkownika – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
„Dobre krzesło” jest elastyczne i nie posiada ostrych krawędzi – tradycyjne krzesła nie posiadają tego rozwiązania.
Tworzywo, z którego wykonane jest krzesło zapobiega elektryzowaniu się powierzchni. Rozwiązanie takie zapewnia łatwiejsze utrzymanie naszego produktu w czystości i jego higieniczne użytkowanie oraz sprzyja osobom, które są uczulone na różnego rodzaju alergeny nagromadzone w kurzu.
„Dobre krzesło” wyprodukowane jest w technologii gwarantującej dużo większą trwałość od tradycyjnych mebli szkolnych, między innymi dzięki użyciu najnowszych technologii zarówno w projektowaniu (oprogramowanie CAD i modelowanie 3D), jak i wytwarzaniu (obróbka skrawaniem brył wysokogatunkowego aluminium oraz fakturowanie ich prze foto-erozję). Wystawiamy gwarancję na dwukrotnie dłuższy okres przydatności w stosunku do krzeseł tradycyjnych.
Wykorzystując doświadczenie specjalistów z zakresu ergonomii i rehabilitacji ruchowej położyliśmy szczególna uwagę na stabilność naszego krzesła.
Dobre krzesło – jest przyjazne środowisku – w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia – tradycyjne krzesła nie nadają się do recyklingu.
Dobre krzesło to produkt profilaktyczny, który poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymusza obciążenie guzów kulszowych. Prawidłowe ustawienie miednicy jest podstawą do prawidłowego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. Jest ono odpowiedzią na problem wad postawy (w szczególności kręgosłupa i pleców) u coraz większej ilości dzieci i młodzieży, które negatywnie wpływają na stan zdrowia młodego pokolenia. Dobre krzesło może być używane zarówno przez dzieci zdrowe, jak również te z wadami postawy.
[nggallery id=135]