Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W Teatrze Miniatura

Dnia 26 września uczniowie z klasy IIb i IIIb wraz ze swoimi Paniami – Joanną Pietkiewicz i Marią Pawlikowską pojechali na wycieczkę do Teatru Miniatura w Gdańsku. Na widowni dużej sceny oglądali najnowszy spektakl teatralny „Tajemnica diamentów”, pierwszy odcinek z bestselerowej serii książek detektywistycznych dla dzieci szwedzkiego pisarza Martina Widmarka, który napisał książkę pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Z dużym przejęciem i zaciekawieniem dzieci podziwiały brawurowo wyreżyserowany kryminał. Uczniowie mogli zobaczyć grę aktora na scenie w trzech planach. W planie żywym aktorzy grali dziennikarzy, członków telewizyjnej ekipy, w planie lalkowym poznawali książkowe przygody Lassego i Mai oraz na telebimie mogli oglądać życie miasteczka na makiecie, gdzie latały helikoptery i jeździły samochody, co było pokazane w detalach za pomocą kamery. Naszym uczniom najbardziej podobały się te momenty, w których mogli sami uczestniczyć w przedstawieniu, odpowiadając na pytania aktorów. Po spektaklu pełni wrażeń postanowili w przyszłości zostać aktorami i detektywami zwalczającymi zło.

[nggallery id=136]