Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Drzewka Wdzięczności

Bycie wdzięcznym polega na rozglądaniu się dookoła, otwieraniu oczu na wszystkie małe rzeczy, które uważamy za oczywiste.” Henry Fraser

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję sprawdzić się w konkursie językowo – plastycznym wraz z… rodzicami. To właśnie dzieciom i rodzicom dedykowany był konkurs pt. „Thankful tree”, zainspirowany Świętem Dziękczynienia, obchodzonym przez ich anglojęzycznych rówieśników w  USA i Kanadzie. I choć nasze święta są najważniejsze, to idea Thanksgiving Day jest piękna i uniwersalna. Konkurs miał zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego spędzenia czasu w kreatywny sposób: stworzenia drzewa (w dowolnej formie), na którym „rośnie” wszystko, za co jesteśmy wdzięczni. W konkursie udział wzięło 26 uczniów. W tym roku szkolnym drzewka nadsyłane były drogą mailową, w formie zdjęć.

Jury w składzie: Pani Izabela Krotowska (nauczycielka j. angielskiego), Pani Małgorzata Szumska (nauczycielka j. angielskiego) i Pani Małgorzata Cybulska (nauczycielka plastyki) wyłoniło trzy miejsca:

I – Kuba Maśliński (1a)

II – Szymon Derda (1a)

III – Hania Okońska (1b)

oraz trzy wyróżnienia:

Oliwia Figurska (3b), Gosia Zedlewska (2d), Ada Ciok (2d).

Dyplomy i nagrody wręczone zostaną na najbliższym spotkaniu uczniów w auli szkolnej bądź w klasach, choć tak naprawdę, każdy, kto wykonał drzewko i przez chwilę musiał się zastanowić za co może być wdzięczny – jest wygrany!

Monika Gierszewska – nauczycielka języka angielskiego