Drzewka wdzięczności

„Bycie wdzięcznym polega na rozglądaniu się dookoła, otwieraniu oczu na wszystkie małe rzeczy, które uważamy za oczywiste.” Henry Fraser

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję sprawdzić się w konkursie językowo – plastycznym wraz z… rodzicami. To właśnie dzieciom i rodzicom dedykowany był konkurs pt. „Thankful tree”, zainspirowany Świętem Dziękczynienia, obchodzonym przez ich anglojęzycznych rówieśników w  USA i Kanadzie. I choć nasze święta są najważniejsze, to idea Thanksgiving Day jest piękna i uniwersalna. Konkurs miał zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego spędzenia czasu w kreatywny sposób: stworzenia drzewa (w dowolnej formie), na którym „rośnie” wszystko, za co jesteśmy wdzięczni. Pomysłowość dzieci i ich rodziców nie zna granic, dzięki czemu powstała piękna wystawa złożona z 24 prac. Dyplomy i nagrody wręczone zostaną na najbliższym spotkaniu uczniów w auli szkolnej, choć tak naprawdę, każdy, kto wykonał drzewko i przez chwilę musiał się zastanowić za co może być wdzięczny – jest wygrany!

Monika Gierszewska – nauczycielka języka angielskiego