Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dyniowe przysmaki

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień dyni”. Dzieci ubrały się tego dnia na pomarańczowo, podczas zajęć poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. W każdej grupie odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Dzieci zabrały się również z zapałem do prac plastycznych – powstały piękne prace.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, co widać na zdjęciach.