Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzieci-siatkarzom !

Po zdobyciu mistrzostwa świata w piłce siatkowej, uczniowie naszej szkoły postanowili wykonać 100 laurek i wysłać je do naszych złotych siatkarzy. W ramach korelacji z innymi przedmiotami uczniowie na lekcjach religii szczególni słuchali świadectwa życia wiarą Mariusza Wlazły. Następnie pracując w grupach wykonywali swoje prace plastyczne.

Uczniowie przekonali się, że tylko praca zespołowa może przyczynić się do sukcesów. Było też głośne czytanie życzeń, pisanie tekstów, liczenie ilości kratek na powierzchni 1mX1m w siatce sportowej, oraz układanie wierszy rymowanych na cześć naszych siatkarzy.

Poniżej przeczytajcie fragmenty wypowiedzi pisemnych uczniów:

Cieszyłem się, że Mariusz Wlazły nie wstydzi się swojej wiary, że wiara pomaga zdobywać złote medale. Brat Krzysztof na lekcji religii wyjaśniał nam jak bardzo potrzebna jest wiara i ciężka praca, aby być mistrzem świata. Moja siostra Agata też ćwiczy piłkę siatkową, jest w szkole olimpijskiej w Szczyrku, też chodziła do naszej szkoły „Siatka w grze, złoto jest” – mówi Janek Michalewicz z kl. 3a.

Aleksandra Godlewska z kl. 5a pisze – Gratulacje za Mistrzostwa! Mam na imię Ola. W Malborku trenuję tak ja Wy siatkówkę w Klubie UKS Orzeł. Może słyszeliście, bo nasze kadetki wygrały mistrzostwa Polski. Gdy oglądałam Wasz finałowy mecz ciągle wrzeszczałam, jak zdobywaliście punkty. „Jest, wygraliśmy, przegrać nie mogliśmy!”. Marzę, aby w przyszłości grać tak jak Wy…”

Michalina Głąb, kl. 5a w liście pisze – też trenuję siatkówkę. Jestem na ataku. Kocham wszystkich siatkarzy, a moi ulubieni to Michał Winiarski, Fabian Drzyzga i Mariusz Wlazły. Bardzo chciałabym mieć ich koszulki i autografy. Chciałabym poznać każdego piłkarza, jeździć na mecze i razem z kibicami tak pięknie śpiewać dla Was „Mazurek Dąbrowskiego”. Jestem bardzo dumna, że po 40 latach nasi kochani polscy siatkarze wgrali mistrzostwa świata. Kocham was. Jesteście najlepsi. Jak wygraliście to krzyczałam i biegałam po domu. Moim celem jest grać w reprezentacji Polski. Czekamy na plakat i Wasze autografy. Pozdrawiam.

Drodzy nasi siatkarze, dziękujemy za piękny Mecz 3-1. WYGRALIŚMY! Mam na imię Martyna Wiśniewska. Chodzę do klasy 3 w SP5 w Malborku. Interesuję się siatkówką i na nią chodzę. Mój tato jest siatkarzem i grał w wojsku z Francją i wygrali. Mam do was prośbę przyjedźcie do Malborka do naszej szkoły, mamy piękną halę sportową. Można też zwiedzić największy w Europie zamek.