Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mamy nowy Plac Zabaw

Dzisiaj 29.09.2014 dzieci klas zerowych zebrały się w auli szkolnej. Tam czekały na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Na imprezę przybyli Burmistrz Miasta Malborka Pan Andrzej Rychłowski i Wiceburmistrz Pan Jerzy Skonieczny oraz Naczelnik Wydziału Inżynierii Pan Roman Milanowski. Dzieci odwiedził także ksiądz kanonik Edward Grabarek z naszej parafii.

Zebranych powitała Pani Patrycja Biegańska – Stawicka, pedagog szkolny. Poinformowała dzieci, ze oprócz pasowania będą także świadkami otwarcia nowego Placu Zabaw. Do maluchów przybyli także Król Ołówek, Królowa Ołówkowa i Gwardzista. W ich role wcielili się nauczyciele – Panie: Dorota Cybulska, Magdalena Nadolska i brat Krzysztof Łaszuk.

Świta królewska poprosiła dzieci o zaśpiewanie piosenek i zarecytowanie wierszyka. Przy pomocy nauczycielek – Ewy Nadolnej i Justyny Okoń, zerówkowicze świetnie sobie z tym zadaniem poradzili. Władze Miasta i dyrekcja szkoły pasowały ich słodkimi medalami na przedszkolaków.

Następnie wszyscy orszakiem wyruszyli na boisko szkolne. Tam czekała na dzieci niespodzianka -przepiękny Plac Zabaw. Król poprosił Pana Burmistrza o uroczyste otwarcie placu. Wejście udekorowano wielkim kwiatowym sercem i kwiatową wstęgą. Pan Andrzej Rychłowski dużymi nożycami przeciął szarfę. Ksiądz kanonik poświęcił miejsce zabaw dzieci. Dyrektor szkoły życzyła maluchom wesołej zabawy i radości. Prosiła wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Dzieci podziękowały władzom miasta i Ministerstwu Edukacji Narodowej. Wręczyły włodarzom statuetki w kształcie serca i kwiaty. Pod opieką wychowawców zaczęły zabawę. Całemu wydarzeniu przyglądało się wrześniowe słońce i swoimi ciepłymi promieniami ogrzewało rozradowane buzie dzieci. Dziękujemy za ten wspaniały prezent!