Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Po Festynie Adwentowym-dziękujemy!

Pierwsza sobota grudnia to tradycyjnie już czas, kiedy Fundacja ” Szkoła Otwartych Serc” zaprasza mieszkańców Malborka na Festyn Adwentowy „Kolędą przywołajmy Święta!”

Siódmy z kolei festyn zgromadził w auli Szkoły Podstawowej nr 5 naszych rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół gotowych wesprzeć najbardziej potrzebujących podopiecznych fundacji. Mimo zimna i wiatru hulającego na dworze, dobre Anioły nie zawiodły i już o godzinie 16.00 w blasku świec rozpoczął się dzień prawdziwych cudów….

Jak co roku gości wchodzących do szkoły witał Naczelny Anioł Festynu z wielkim grillem i pachnącymi kiełbaskami.

Kawiarenka ” Pod Aniołem” kusiła przepysznym wypiekami podarowanymi nam przez niezawodnych rodziców.

Do ciasta podawano aromatyczną kawę, herbatę z cytrusami, świeżym imbirem i goździkami. Na stoiskach królowały ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci, kartki świąteczne, prezenty bożonarodzeniowe, biżuteria, rękodzieło, obrazy i wiele, wiele innych atrakcyjnych towarów. Otwarty był również Salon Urody wykonujący piękne tatuaże i makijaże.

Na scenie pojawili się nasi uczniowie i absolwenci wykonując nastrojowe kolędy, pastorałki i gorące od cudownej energii – tańce na stepach.

Dzięki Waszej ofiarności i życzliwości udało nam się zebrać kwotę 4.173,50 zł!

Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących podopiecznych Fundacji ” Szkoła Otwartych Serc”.

Autorem zdjęć jest Pan Tomasz Ruszkowski, dziękujemy.