Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Czy wierzycie w Mikołaja dzieci?

Dnia 06.12.2013 – przedszkole „Biedroneczki” i klasę integracyjną 1a – odwiedziła grupa pracowników Wolontariuszy Banku BPH z Malborka. Wolontariusze przygotowali dla dzieci mikołajkową imprezę. Trzech pomocników Mikołaja przywitało się z dziećmi. Prowadząca zaczarowała dzieci wierszem. Zapowiedziała, że odwiedzi je niezwykły gość, na którego z utęsknieniem czekają. Nagle zadzwonił telefon. Okazało się, że to sam Święty Mikołaj. Przekazał  dzieciom, że spóźni się trochę. Poprosił, aby wykonały do tego czasu kilka zadań. Zaciekawione maluchy ochoczo przystąpiły do pracy.

W pierwszym zadaniu rozpoznawały wśród różnych czapek nakrycie głowy Mikołaja. Następnie rozwiązywały zagadki. Później zastanawiały się, pod którym drzewem Mikołaj zostawia prezenty i czym porusza się po świecie. Potem dzieci dopasowywały kształty pudełek do prezentów i segregowały upominki do odpowiednich worków. Na koniec wyruszyły w daleką podróż dzięki opowieści ruchowej zaprezentowanej przez prowadzącą.

Nadszedł czas, aby dzieci powitały wierszem i śpiewem Świętego Mikołaja. Gość opowiedział dzieciom skąd przybył i rozdał wszystkim piękne prezenty.

Fundacja Szkoła Otwartych Serc i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 składają w imieniu dzieci serdeczne podziękowanie Wolontariuszom – pracownikom oddziału Banku BPH w Malborku: Paniom – Karolinie Sosnowskiej, Honoracie Kownackiej, Bożenie Dombrowskiej, Jadwidze Janickiej, Dorocie Stępień i Pani Dyrektor Wiolecie Skok.

Pracownicy – Wolontariusze angażują się w wiele działań charytatywnych, zarówno indywidualnie, jak i w ramach akcji zorganizowanych przez Bank. Pomagają szpitalom, domom dziecka, inicjują projekty na rzecz swoich lokalnych społeczności, uczestniczą w akcjach krwiodawstwa.

Podziękowania ślemy też do Ciebie Święty Mikołaju za to, że znalazłeś czas, aby przybyć do podopiecznych fundacji i razem z Wolontariuszami Banku BPH obdarować dzieci pięknymi prezentami.

Autorką bajkowych zdjęć jest Dobry Anioł Fundacji – Pani Kama Trojak-dziękujemy!

Czy wierzycie w Mikołaja dzieci?

Ja tam wierzę. W noc grudniową, właśnie

Kiedy gwiazdy świecą jak najjaśniej,

Idzie z nieba do Was dobry Święty.

Idzie Święty, serce mu się weseli,

Bowiem w worze pękatym świętego

Nie zabraknie dla dzieci niczego.