Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Dinozaura

Dinozaury to były fascynujące zwierzęta, nic wiec dziwnego, że tak interesują nawet najmłodszych. Zdobywanie wiedzy o dawnym świecie poprzez zabawę to wspaniała przygoda.

Tego dnia „Stokrotki” ubrały się w  swoje ulubione stroje z dinozaurami- Agatka miała nawet wykonany przez mamę kostium dinozaura. Od samego rana dzieci śledziły w sali ślady dinozaura, które prowadziły poprzez dywan w stronę okna- czyżby odwiedził nas dinozaur, a potem zniknął gdzieś za oknem? Nie, dzieci wiedziały, że spotkanie z prawdziwym dinozaurem jest niemożliwe, ponieważ te zwierzęta wyginęły dawno temu. Możemy dzisiaj zdobywać wiedzę na ich temat na podstawie znalezisk skamielin. Dzieci miały okazję poznać takie trudne słowa jak prehistoria, paleontologia, rekonstrukcja- poznawały świat nauki o dziejach naszej planety. Same wiedziały już bardzo dużo- potrafiły wymienić trudne nazwy kilkunastu dinozaurów, opisać ich cechy- wykazały się naprawdę bogatą  wiedzą na ich temat. Ułożyliśmy dinozaury z nakrętek od butelek- dwa zespoły pracowały dzielnie i efekt był zachwycający.  Zabawiliśmy się też  w zabawę słowną- opisywaliśmy dinozaury określeniami zaczynającymi się głoskami zgodnymi ze słowem „Dinozaur” – np. d- jak duży, i -jak inteligentny, n- jak niesamowity itp. Potem dzieci  wykonywały  szkielety dinozaurów z patyczków- każdy kształt był inny i ciekawy. Wykonały też bardzo ekspresyjny „taniec dinozaura”- była to gromada bardzo wesołych, sympatycznych dinozaurów!

Jeden dzień z dinozaurami to za mało! „Stokrotki” chcą dowiedzieć się więcej o tych zwierzętach. Takie zainteresowania będziemy rozwijać w najbliższym czasie – kto wie, może jest wśród „Stokrotek” przyszły naukowiec – paleontolog?