Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Dziecka w przedszkolu

„Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj je do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza je do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi je rano.”

(Maria Montessori)

01 czerwca to zawsze jeden z najradośniejszych dni w roku, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci – małe i duże. W tym dniu spełniają się ich marzenia, widać szczęście oraz uśmiech na ich twarzach, a radosnych zabaw nie widać końca!

Niewątpliwie nasze przedszkolaki będą wspominać ten wyjątkowy dzień przez bardzo długi czas. Panie nauczycielki z wielkim zaangażowaniem starały się sprawić dzieciom radość. W ramach uroczystości grupowych dzieci miały możliwość uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach i zabawach, takich jak: malowanie farbami na folii spożywczej, tory przeszkód, przeciąganie liny, zabawy taneczne z rekwizytami i kolorowymi światełkami, zabawy z bańkami mydlanymi i balonami, zabawy z chustami animacyjnymi, nawlekanie koralików, tworzenie grupowych prac plastycznych lub karaoke. Dwie grupy przedszkolne- Motylki oraz Niezapominajki – wyruszyły nawet na wycieczkę do kina w Sztumie na bajkę „To nie wypanda” , która bardzo im się spodobała i wywołała falę radości.

Po wyjściu z kina dzieci spotkała niespodzianka w postaci tańców i wspólnych zabaw z postaciami z bajek. Na wszystkie dzieci czekały również dyplomy, medale, upominki, lody oraz słodki poczęstunek przy pięknie udekorowanych stołach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tęgo radosnego dnia!