Na sportowo w klasach 3

W Dniu Dziecka także klasy trzecie brały udział w sportowych zmaganiach. Po powitaniu zawodników  przedstawiono zasady udziału w zabawie. Najpierw klasy zaprezentowały swoją drużynę za pomocą wymyślonej rymowanki :

3a- Nasza klasa 3a dużo ćwiczy, siłę ma. Je owoce i warzywa, dlatego zawsze wygrywa.

3b- W zdrowym ciele zdrowy duch! 3b stawia na ruch!

3c- Jemy owoce i warzywa, więc jesteśmy silni i zdrowi, do zawodów gotowi. 3c

3d- Każdy uczeń z 3d rusza się i zdrowo je!

Potem nastąpiła wspólna rozgrzewka. 10 osobowe grupy z każdej klasy wzięły udział w następujących zawodach: susły zajęcy, wyścig z balonem, bieg z piłeczka pingpongową na łyżce, skoki z piłką. Trzy osoby z każdej klasy rozwiązywały test z wiedzy przyrodniczo – zdrowotnej  . Świetnie sobie z tym poradziły. Wszystkie klasy przygotowały piękne plakaty promujące zdrowy styl życia. Trzecioklasiści pod kierunkiem Pani Pauliny zatańczyli radosną zumbę. Zwycięzcy spartakiady z poszczególnych klas trzecich otrzymali dyplomy i upominki. Brawo!