Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania, czerpanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji dzieci z grupy Niezapominajki miały okazję obejrzeć niezwykle wesoły teatrzyk pt. ,,Trzy Małe świnki”. Przedszkolaki chętnie komentowały poczynania wilka oraz chwaliły mądrość i pracowitość najstarszego z braci – Józia.  Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchały również bajki ,,Kicia Kocia w przedszkolu” a także z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Niezapominajki chętnie porównywały swój dzień w przedszkolu do przeżyć Kici Koci i stwierdziły, że koteczka tak samo jak one: zjada śniadanie, obiad i podwieczorek, ma wyznaczony czas na zabawę i naukę, ma tak samo dużo zabawek w swojej sali i tak samo dobrze się bawi.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i w grupie Niezapominajki codziennie głośno czytamy!