Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa, organizowany jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych i przypada na 21 marca. Data obchodów nie jest jednak przypadkowa – dzień ten związany jest z rozpoczynającą się wiosną i narodzinami ludzi niezwykłych. Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią  21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa.

Tego dnia naszym celem było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. To był bardzo atrakcyjny dzień, a jednocześnie lekcja tolerancji! Założenie kolorowych skarpetek w dniu 21 marca było wyrazem życzliwości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.