Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

’Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek 21 marca przedszkolaki z grupy Niezapominajki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przyjście nowej pory roku – wiosny, jest doskonałą okazją do tego, aby wprowadzić dzieci do tematu ochrony środowiska naturalnego i zwrócić ich uwagę na wielkie bogactwo, jakie niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od śpiewania piosenki o tematyce wiosennej, rozwiązywania zagadek oraz wysłuchania opowiadania o nadejściu wiosny. Nie  zabrakło  również  pracy  plastycznej,  dotyczącej  pierwszych  zwiastunów  wiosny. Chcąc jak najprędzej  zrzucić ciepłe kurtki oraz czapki przedszkolaki przemaszerowały barwnym pochodem witając nową porę roku. Ten dzień z pewnością był radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.