Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Pluszowego Misia

W świecie dziecięcych zabawek bardzo ważną rolę odgrywają pluszowe misie. Te sympatyczne postaci są bohaterami wielu opowieści oraz filmów animowanych dla dzieci. Wśród znanych misiów należy wymienić Kubusia Puchatka, Misia Colargola, Misia Uszatka, czy Misia Paddingtona. Pluszowi przyjaciele towarzyszą ludziom od dzieciństwa aż po dorosłość, stanowiąc symbol tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Ta ponadczasowa zabawka uczczona została ustanowionym Międzynarodowym Świętem Pluszowego Misia, który jak co roku przypada na dzień 25 listopada.

W ubiegłym tygodniu wszystkie grupy przedszkolne świętowały na swój własny sposób ten wyjątkowy i radosny dzień. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w piżamki lub przebrania z wizerunkiem misia. Przedszkolaki brały udział w zajęciach, podczas których poznały dogłębnie historię pojawienia się pluszowego misia wśród dziecięcych zabawek. Ponadto, wszystkie dzieci brały udział w zabawach ruchowych, słuchały opowiadań, tworzyły różnorodne prace plastyczne i tańczyły do misiowych utworów. Niektóre grupy zakodowały wizerunek misia na wspólnej planszy, układały puzzle, poznały smak miodu i tworzyły misiowe grzanki. Przedszkolaki brały udział w zajęciach matematycznych, tworząc zbiory i przeliczając wizerunki misiów. Obydwie grupy zerówki uczestniczyły także w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Beatę w szkolnej bibliotece. Przedszkolaki miały przyjemność zapoznać się z Kubusiem Puchatkiem na podstawie czytanej książki, rozwiązywać zagadki oraz poszukiwać pozostałych misiów wśród dostępnych na półkach książeczek. Niewątpliwie dla każdej grupy był to dzień pełen przygód i niespodzianek. Na dzieci czekał również skromny poczęstunek, a na zakończenie wszyscy otrzymali misiowe dyplomy, odznaki i skromne upominki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych obchodów Dnia Misia!