Dzień Praw Dziecka

Dnia 18.11.2022r. grupa „Motylki” obchodziła Dzień Praw Dziecka. Wprowadzeniem do zajęć było obejrzenie  prezentacji multimedialnej  na temat Konwencji Praw Dziecka, dzięki której mogły poznać, jakie mają prawa. Następnie odbyła się rozmowa kierowana na temat tego co obejrzały.

Dzieci próbowały podawać przykłady praw, o których była mowa w filmiku. Nauczycielka dodała, że dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony dorosłych i nie są same ze swoimi problemami. Wspomnieliśmy także, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki w przedszkolu jak i w domu. Przy okazji odnieśliśmy się do naszego grupowego „Kodeksu”. Przedszkolaki nauczyły się także śpiewać piękną piosenkę o prawach dziecka a także odbyła się zabawa integracyjna ” Mały człowiek”, przy której bawiły się wspaniale.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały przepiękną pracę grupową: „Drzewko Praw Dziecka”. Uwieńczeniem wspomnień są nasze zdjęcia.