Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fiołki w Mediatece

Przedszkolaki z grupy „Fiołki” po raz drugi w tym roku szkolnym wybrały się do Szkoły Łacińskiej. Tym razem odwiedziły filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku – Mediatekę. Dzieci uczestniczyły we wspaniałych zajęciach pt. „Miś literacki”.

Na początku, ich zadaniem było odszukanie pluszowych misiów ukrytych w bibliotece. Następnie, dzieci w pełnym skupieniu uczestniczyły w krótkim przedstawieniu opartym na książce „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, w którym główne role odgrywali Szymon i Luiza. W kolejnej części zajęć, Fiołki stworzyły swojego misia – oryginalnego i niepowtarzalnego – dorysowując mu poszczególne elementy na dużym arkuszu papieru.

Przy dźwiękach „misiowych” piosenek, dzieci wzięły również udział w zabawie z chustą animacyjną, w czasie której wcieliły się w rolę niedźwiadka łowiącego rybki. Na zakończenie zaś, przedszkolaki miały okazję obejrzeć mnóstwo ciekawych książek, których głównym bohaterem był właśnie MIŚ.